Филипче не е министер ама ќе има полициско обезбедување поради закани по живот

1 min read

Полицијата и понатаму ќе го чува Венко Филипче, иако веќе не е министер за здравство, објавува Радио Лидер повикувајќи се на полициски извори.

Лидер објавува дека вчера Венко Филипче поднел барање до МВР да продолжи со негово лично обезбедување и возач затоа што наводно имал закани по животот.

За какви закани станува збор нема детали, но, јасно е дека поранешниот министер и понатаму ќе биде обезбедуван на државна сметка.

kurir.mk

Претходно

Гир: Европската Унија дава силна поддршка за изградбата на Коридорот 8

Следно

Арсовска и Христовски на терен: Чаир ќе добие ново монтажно катно паркиралиште

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian