Супер вест од НИКОБ ЛАБ, бесплатен брз антигенски тест за сите деца и млади од 0 до 18 години, промоцијата ќе трае 14 дена и започнува од 18.02.2022

1 min read

Никоб Лаб следејќи ја епидемиолошката состојба во државата, и имајќи во предвид дека вториот дел од школската година штотуку започна, анализирајќи ги препораките на Комисијата за заразни болести дека вирусот се шири помеѓу учениците, ние како општествено одговорна компанија која сака да им излезе во пресрет на младите, семејствата но и на здравствениот систем во целина, донесовме одлука за бесплатно тестирање со брзи антигенски тестови на сите деца и млади од 0 до 18 години кои имаат симптоми и за тоа имаат потврда од матичен доктор, потврден позитивен контакт и потврда од наставник/класен раководител за изолација. Тестирањето ќе биде овозможено на сите пунктови на НИКОБ ЛАБ низ целата држава.

Никоб Лаб

Промоцијата почнува од 18.02.2022 година и ќе трае 14 дена, а за продолжување на истата ќе зависи од целокупната епидемилошоката состојба во државата.

Остануваме на линијата на интересот на граѓаните и нивните потреби.


Комерцијален ПР текст

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Вајли и Реал Бетис запишаа важна победа во шпанското првенство

Следно

Пешевска: Дојде моментот кога СДСМ ќе покаже дали зголемувањето на минималната плата е со искрена намера која ќе важи за сите или тоа е само селективна популистичка мерка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian