Малолетничка од Скопје силувана од својот татко

1 min read

Во текот на вчерашниот ден во МВР бил пријавен случај на силување на малолетничка, од сопствениот татко. 

-На 15.02.2022 во 13.15 часот во СВР Скопје, 49-годишна жена од Скопје пријавила дека дознала од својата малолетна ќерка дека нејзиниот татко Љ.Г. (поранешен сопруг на 49- годишната жена) извршил обљуба над неа, информираа од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Презентација на трошковната анализа на производите за менструално здравје

Следно

Албанскиот Уставен суд пресече: Мета не го прекршил Уставот, останува претседател

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian