Во Јапонија рекордна смртност на пациентите со Ковид-19

1 min read

Во изминатите 24 часа во Јапонија регистриран е најголем број на смртни случаи од последици од Ковид-19 од почетокот на пандемијата.

Јапонските здравствени власти соопштија дека вчера се регистрирани 236 смртни случаи што е рекордна бројка. На 18 мај минатата година беа забележани 216 смртни случаи.

Смртноста е голема иако е забележан пад на бројот на новозаразени со сојот Омикрон.

kurir.mk

Претходно

Словенија: По 150 евра за повеќе од 700 илјади корисници како помош поради зголемување на цената на енергијата

Следно

ФОТО | Џанлука Ваки пронајде нова смисла во животот откако стана татко: Вљубен до уши во своето семејство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian