Скопјанец фатен како краде во една од скопските клиники

1 min read

Скопјанец нелегално влегол во просторија во клиничкиот центар, во обид да краде.

На 15.02.2022 околу 16.00 часот, полициски службеници од Полициската станица Центар го лишиле од слобода А.С.(26) од Скопје.

Тој бил затекнат при извршување кражба во една просторија на Клиниката за стоматологија во Комплексот клиники „Мајка Тереза“. А.С. бил приведен во полициска станица и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

skopjeinfo.mk

Претходно

Приведен скопјанец, фатен додека крадел на Клиниката за стоматологија

Следно

Словенија: По 150 евра за повеќе од 700 илјади корисници како помош поради зголемување на цената на енергијата

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian