Силно снежно невреме вечерва ќе ги зафати САД

1 min read

Метеоролозите најавуваат силно невреме и можни торнада во јужните и централните делови на САД. Влошување на времето се очекува во среда навечер, а може да бидат погодени дури 11 држави, од Тексас до Вирџинија.

Областа на Северен Тексас, сè до Нова Англија, ќе биде погодена од снежна бура ноќеска, а големи количини на врнежи се очекуваат во јужниот и централниот дел на Канзас, централниот дел на Мисури, северниот дел на Илиноис и централниот дел на Мичиген.

Постои можност училиштата да бидат затворени во одредени делови на Канзас Сити, Сент Луис и Чикаго, каде се очекуваат и до 20 сантиметри снег, пишува српски Телеграф.

kurir.mk

Претходно

Средба Мицотакис-Вучиќ: Атина сака да ги види сите главни градови на Западен Балкан во ЕУ, особено Белград

Следно

ФОТО | Млада мајка го продава сопственото млеко на бодибилдери: Веќе заработив многу пари!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian