Се асфалтира булеварот АСНОМ на потегот кај „Ист Гејт Мол“

1 min read

Екипите на Град Скопје почнаа со финално асфалтирање на булеварот АСНОМ на потегот кај Ист Гејт.

Овие градежни активности се дел од проектот за изградба и пробивање на булеварот АСНОМ низ Керамидница кон Аеродром.

-Со овој инфраструктурен зафат ќе се реши проблемот со коловозот кој претходно беше во лоша состојба. Поради градежните активности, сообраќајот ќе се одвива отежнато, за што замолуваме за трпение и поголемо внимание од страна на учесниците во сообраќајот, велат од Град Скопје. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Најстудено во Берово, најмногу снег во Маврово

Следно

САД: Излекувана првата жена со СИДА

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian