МВР уапси скопјанец баран со централна потерница

1 min read

На 15.02.2022 околу 13.30 часот на подрачјето на Единицата за внатрешни работи Аеродром во координација со Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје лише е од слобода Б.А.(42) од Скопје.
За него била распишана Централна потерница со која се барал поради сомнение за сторено кривично дело по чл.239 од Кривичниот законик. Тој е приведен во полициска станица и од него се одземени товарно возило „фиат добло“, за кое се барал, и други предмети поврзани со кривичното дело и вратени на сопственикот.  
По документирање на случајот против Б.А. ќе биде поднесен соодветен поднесок.  

skopjeinfo.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ: 1090 проекти за само 100 дена од градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ, додека општините каде се СДСМ и ДУИ немаат ниту еден отчет, зошто се без проекти

Следно

ВИДЕО: Уапсен поранешниот претседател на Хондурас

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian