Марјан Забрчанец доби нова функција во Владата на СДСМ

1 min read

Владата на Република Македонија на денешната 15-та седница го прифати предлогот на Комисијата за именување и донесе одлука Марјан Забрчанец, да го именува за Национален координатор за Отворен Балкан и за регионални иницијативи.

Останатите точки кои беа предвидени за оваа седница, заради дополнителни усогласувања, се одложени за една од наредните седници на Владата.

kurir.mk

Претходно

Маричиќ и амбасадорите на земјите од Вишеградската група очекуваат поголема динамика во проширување на ЕУ

Следно

Турција ги одбројува деновите до отворањето на историскиот мост Чанаккале од 1915 година

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian