Драма во Струмица среде улица: Граѓани крадат алишта од полициско возило (ВИДЕО)

1 min read

До редакцијата на Курир се испратени видеа на кои се гледа како група граѓани од полициско возило зема алишта.

Неофицијално инцидентот меѓу граѓаните и полицијата се случил деновиве во Струмица. Според непотврдени информации откако полицијата претходно им ги одземала парчињата облека, луѓето решиле да си ги вратат назад.

Курир се обрати до МВР за појаснување на настанот, но до овој момент одговор се уште нема.

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Д-р Митов: Спиењето и добриот сон се потценети во улогата на подобрување на здравјето 

Следно

Фото: Старата скопска чаршија низ годините – синоним за разноликото Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian