Али Ахмети придружуван од министри и пратеници ќе учествува во Свечената академија „Денот на кечето“

1 min read

Утре (17.02.2022), претседателот на Демократската унија за интеграција, Али Ахмети, придружуван од министри, пратеници и други функционери ќе учествува на Свечената академија „Денот на кечето“.

Академијата ќе се одржи во Албанскиот театар – Скопје, со почеток во 15:00 часот.

kurir.mk

Претходно

Ковачевски: Средба со Мицкоски кога ќе има теми за разговор

Следно

ФОТО | Светски познатата манекенка призна: По неуспешните козметички третмани, не можам да се препознаам

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian