Холандија ќе ги укине речиси сите ограничувања

1 min read

Холандија ќе ги укине речиси сите ограничувања против Ковид-19 до 25-ти февруари и ќе се врати во нормален живот бидејќи се намалува бројот на инфицирани и хоспитализирани лица, изјави денеска холандскиот министер за здравство, Ернст Куиперс.

Тој наведе дека „државата повторно ќе се отвори“.

-Ќе се вратиме на нормалното време што го имавме пред короната. Не мора повеќе да држите дистанца од 1,5 метри, посочи Куиперс.

kurir.mk

Претходно

Секој следен бран на пандемијата ќе биде послаб, но да почекаме уште малку, вели проф. Трајковски

Следно

Смртта на Боб Сагет ги крена експертите: Неговата повреда личи на удар со автомобил или со бејзбол палка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian