Во Катланово пронајден човечки труп

1 min read

Тело на починато лице е пронајдено во атарот на Катланово. Засега нема информации поврзани околу идентитетот на починатото лице.

На 13.02.2022 околу 15.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Катланово, скопско, биле пронајден човечки труп.

На местото на настанот увид извршила екипа од СВР Скопје и се преземаат мерки за расчистување на случајот.  

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Лев Тахор за ТВ 24: Во Куманово сме само на поминување, никому не штетиме, проповедаме љубов

Следно

Српската Влада го усвои предлогот претседателот да го распушти Народното собрание

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian