Убава вест: Кристијан Ериксен се врати на терените

1 min read

Кристијан Ериксен по пауза од осум месеци се врати на фудбалските терени откако на ЕП доживеа срцев удар. Фудбалерите на Брентфорд го совладаа Саутенд со 3:2 во пријателски натпревар, а за домашниот тим 60 минути одигра Ериксен.

Во натпреварот кој беше затворен за јавноста, Ериксен асистираше при постигнување на еден гол на Брентфорд, пренесува Би-би-си.

Ова беше прв натпревар за Ериксен откако на 12 јуни минатата година доживеа срцев удар за време на натпреварот помеѓу Данска и Финска на ЕП. Лекарите успеаја да му го спасат животот на Данецот, на кого подоцна му беше вграден дефибрилатор кој ја контролира работата на срцето.

Ериксен денеска наполни 30 години, а во Брентфорд пристигна минатиот месец откако претходно спогодбено го раскина договорот со Интер и потоа доби дозвола за настап во Премиер лигата со вграден дефибрилатор.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Денот на вљубените во Саудиска Арабија: Излозите се во црвено, но љубовта е премолчена

Следно

Арсовска: Не може на општините да им давате ситно, а да очекувате проектите да бидат крупни

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian