Пронајдено починато лице кај Транспортен центар

1 min read

Бездомно лице е пронајдено во реон на централното градско подрачје.

На 13.02.2022 во 17.50 часот во СВР Скопје било пријавено дека кај Транспортен центар било пронајдено починато машко лице – бездомник, на возраст од околу 50 – 60 години.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт, а по наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

 

skopjeinfo.mk

Претходно

Славењето на Свети Валентин кај нас е помодарство, вели Митрополит Петар

Следно

Евакуиран суд во Сараево поради дојава за бомба

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian