ВИДЕО: Несторовски од клупата го гледаше дебаклот на Удинезе

1 min read

Денеска во рамките од 25 коло во најсилното италијанско првенство составот на Удинезе загуби убедливо со 4:0 против Верона.

Кај гостите македонскиот напаѓач Илија Несторовски беше на клупата за резервни играчи, но не доби минутажа.

За домаќините по еднаш во листата на стрелците се запишаа Депаоли, Барак и Капрари и Тамезе.

Тимот од Удине е на 14 позиција на табелата во Серија А со 27 бодови, додека Верона е на деветтото место со 36.

Другите две средби завршија со ист резултат 1:1, односно Џенова дома ремизираше со Салернитана, а Емполи со Каљари.

ВИДЕО: Милан сега е на првото место во италијанската Серија А

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Катарина Ивановска откри со кого ја гужва постелата: Какво маче!

Следно

МЕПСО: Испад на далекувод и пожар во близина на трансформатор причина за прекинот на струја

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian