Виц на денот: Возач и кондуктер

1 min read

Се вработил Трпе како возач на автобус. На доделување на обврските, шефот му рекол:
– Трпе, ќе мора и да возиш и да ги наплатуваш картите.

Мујо му одговорил:
– Секако, не е проблем.

Истиот ден Трпе влетал во некоја провалија и го уништил целиот автобус. Отишол шефот во болница и го прашал како се случи несреќата. Трпе му одговорил:
– Немам поим, шефе, јас бев во задниот дел и ги наплаќав картите.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ди Мариа на лето си оди од ПСЖ, следна дестинација е Серија А?!

Следно

Марш посветен на самохраните родители во Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian