Србија нарачала брашно и сол поради кризата во Украина, Вучиќ вели: Нема да се преправаме дека ништо не се случува

1 min read

Властите во Србија нарачале 30 милиони килограми сол, милион килограми грашок и грав, како и 30 милиони килограми брашно и млеко во прав, соопшти претседателот Александар Вучиќ во гостување на провладината телевизија Прва.

– Во време кога целиот свет хистерично очекува нешто да се случи меѓу Русија и Украина, не можете да се преправате дека ништо не се случува, рече Вучиќ.

Тој додаде дека испораките на гориво сѐ уште се необезбедени.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: И во Кавадарци ноќеска апсеа специјалци: Осуммина приведени и пломба на локал

Следно

ФОТО | Градоначалникот ја призна љубовта со фолк пејачката: Тања е добра душа, има харизма која не се раѓа!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian