ФОТО | Градоначалникот ја призна љубовта со фолк пејачката: Тања е добра душа, има харизма која не се раѓа!

1 min read

Позната пејачка Тања Савиќ по бројните семејни драми и долгата разделба од децата, конечно ужива во малку мир, но многу љубов. Конечно среќата и се насмевна. Савиќ ужива во љубовта и вниманието на градоначалникот на Бања Лука, Драшко Станивуковиќ.

Тања и Драшко  по се изгледа ќе стапнат на „лудиот камен“, а таа информација Душко ја пренел на своите пријатели. Пред да разговара со родителите, Станивуковиќ најверојатно се доверил на своите блиски пријатели дека со Тања има сериозни намери.

Неговите блиски пријатели и членови на семејството не веруваа во пишувањето на медиумите, но откако се појавија фотографии на кои Тања и Драшко како уживаат во заедничко друштво на вечера вечера, Станивуковиќ ја откри вистината.

„Љубовта кон Тања победи. Тој тоа веќе не го крие, па дури и на родителите им објасни дека таа е права жена за него и дека со неа има сериозни намери“, изјавил извор близок до Станивуковиќ за „Скандал“ и додал:

„На другарите им рече дека Тања е добра душа, има харизма која не се раѓа, како и дека има ангелски глас од кој му застанува здивот“, изјавил изборот близок до Драшко.

Потсетуваме, фолк-пејачката Тања Савиќ од бракот со Душан Јованчевиќ ги има синовите Максим и Ѓорѓе, кои по судска сага подолга од една година, успеа да ги добие и донесе во Србија од Австралија, каде што, наводно, без нејзина согласност биле однесени од страна на сопругот.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Србија нарачала брашно и сол поради кризата во Украина, Вучиќ вели: Нема да се преправаме дека ништо не се случува

Следно

Андонова стрелаше за победа над Реал Сосиедад

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian