ВМРО-ДПМНЕ: Нови булевари, училишта, градинки, пречистителни станици и паркови во првите 100 дена од страна на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ

1 min read

Нови булевари, училишта, градинки, пречистителни станици и паркови во првите 100 дена од страна на градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ, се вели во партиското соопштение на ВМРО-ДПМНЕ.

-Ново училиште во Илинден, канализациона мрежа во Гази Баба и Кисела Вода, исчистена голема депонија во Ново Село, пречистителна станица во Ракотници, Сопиште, поставување на фотоволтаици на основните училишта и дел од градинките на територија на општина Аеродром, реконструирано игралиште во Бутел, исчистени диви депонии, се само дел од проектите во Скопје и скопско за првите 100 дена. Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ низ цела Република Македонија, асфалтираат нови улици, поставуваат нови канализациони и водоводни системи. Охрид ќе добие нов булевар, а во Битола се реконструира стадионот, истакнуваат од ВМРО-ДПМНЕ.

Со градоначалниците на ВМРО-ДПМНЕ промените се видливи. Промените и проектите ќе продолжат уште посилно во иднина, додаваат од таму.

kurir.mk

Претходно

Центарот за дијализа тврди дека многу направил за подобрување на здравствената состојба на Сеаре

Следно

Со зонско во Карпош 1 ќе се добијат 400 паркинг-места и 300 во Карпош 2

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian