Романтичен хороскоп: Овие три хороскопски знаци ќе бликаат од љубов

2 mins read

Месечината ги покажува нашите чувства на начини кои често се необјасниви. За време на Месечината во Рак отворете го срцето и препуштете се на љубовната енергија.

Рак

Има две опции кога Месечината е во Рак. Може да се затворите дома, да легнете во кревет и да се чувствувате сурово и ранливо, или може да ја прифатите таа хиперсензитивна состојба и да го замолите вашиот партнер да ви помогне со чувствата. Луѓето во вашиот живот кои ве сакаат сакаат да ви помогнат. Сè што тие некогаш навистина сакале е да ви биде удобно да побарате помош.

Овен

Ќе доживеете вистински пресврт во вашата врска, а тоа е затоа што конечно ќе прифатите дека е во ред да покажете ранливост. Партнерот веќе долго време се обидува да ве инспирира на ранливост, а од денес, додека Месечината е во Рак, конечно ќе видите на што мислат! Замислете што би можело да се случи ако само попуштите. Може да го имате најдобриот љубовен живот досега!

Водолија

Мислите дека знаете што е потребно за да ја подобрите вашата врска, а тоа е патување. На вашата врска ѝ треба новост, искра. Месечината во Рак прави да го чувствувате минувањето на времето, предизвикувајќи чувство на смртност и неизбежност. Животот е краток, а вие сакате да ја доживеете љубовта во сите нејзини безброј форми. Сакате да патувате со вашата сакана, сакате да ризикувате со нив, да доживеете ризик и неуспех.

Преземено од „Еспресо“

Дневен хороскоп за 12 февруари: Изборете се за вашата позиција

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Алегри задоволен од игрите на Влаховиќ: Добивме фудбалер каков што ни недостасуваше

Следно

Хаверц му ја донесе на Челси титулата светски клупски шампион

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian