Виц на денот: Возачка дозвола

1 min read

Решил Трпе да полага за возачка и откако го решил писмениот дел, инструкторот му ги соопштил резултатите:                              – Трпе, не го положи тестот, имаш 28 грешки.

Трпе воздивнал, а инструкторот продолжил:                                                                                                                                                                – Зошто си заокружувал само под Б?

Трпе му рекол:
– Па нели дојдов за да полагам за Б категорија?!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Сончево и топло време

Следно

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Сончево и натпросечно топло

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian