Путин и Бајден утре телефонски ќе разговараат за Украина

1 min read

Американскиот претседател Џо Бајден и рускиот Владимир Путин ќе разговараат телефонски во сабота на 12 февруари, соопшти вечерва Кремљ.

Оваа информација ја потврди портпаролот на Кремљ Димитри Песков. Рускиот претседател телефонски ќе разговара и со францускиот колега Емануел Макрон, со кого се сретна на 8 февруари.

kurir.mk

Претходно

Лавчето фатено вчера во Будва е безбедно: Јаде, спие и се чувствува доста добро

Следно

ФОТО | Мајка ѝ на 10 години ја натера да се слика за „Плејбој“, а сега самата се соблече топлес на 56 години

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian