Приведено лице од скопско по распишана потерница

1 min read

Полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Гази Баба вчера во 18:45 часот на подрачјето на село Трубарево го лишиле од слобода К.М.(27) од Скопско.

Од МВР денеска информираа дека за него била распишана потерница со која се барал за издржување на затворска казна.

Лицето е приведено во полициска станица по што ќе биде спроведено во казнено-поправна установа за издржување на казната. 

skopjeinfo.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ со амандман ќе бара усогласување на платите во јавниот сектор, т.е. нивно скалесто зголемување во однос на минималната

Следно

Поради абортус 10 години лежела во затвор, оваа жена преживеала пекол

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian