ГАЛЕРИЈА | Бијонсе во жестоко црвен стајлинг во пресрет на Денот на вљубените

1 min read

Кралицата „Би“ или Бијонсе, не остава никого рамнодушен со својата појава. Популарната пејачка пред неколку дена „украде“ воздишки фотографирајќи се во алармирачки црвени парчиња облека каде изгледа восхитувачки.

Ѕвездата во неодамнешната соработка со брендот „Адидас“ ја презентираше својата колекција насловена како „Ivy Heart“. Инспирирана од љубовта, во пресрет на празникот на вљубените, оваа колекција промовира сексипил, слобода и огнена енергија, впрочем како самата Бијонсе.

Бијонсе/Профимедиа
Фото: BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

Колекцијата е интензивно и длабоко црвена и вклучува различни модели кои Бијонсе ги носи величествено. Самата е најдобар модел за својата колекција, а инспирацијата за името на колекцијата е поттикнато од името на ќеркичката, Ајви Блу.

Бијонсе
Фото: BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia
Бијонсе
Фото: BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia
Бијонсе
Фото: BACKGRID / Backgrid UK / Profimedia

На својот инстаграм-профил, пејачката сподели фотографии и видеа од себеси во совршена фигура на песочен часовник и доби безброј коментари и лајкови.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Падна Твитер

Следно

Рангник: Роналдо треба да постигнува повеќе голови

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian