ВИДЕO: Пронајден и фатен избеганиот лав – се наоѓал во близина на Будва

1 min read

Пронајдено е младенчето лав, кое на крајот на јануари исчезна во месноста побори над Будва.

Од будванската полиција за црногорските медиуми потврдиле дека во стара куќа на пат кон селото Крапина е пронајдено младенче лав.

Лавот бил лоциран полицаец, кој ги повикал претставниците на Агенцијата за заштита на животната средина кои го фатиле.

Животното ќе биде сместено во просториите на Службата за заштита и спасување додека не се најде соодветно сместување.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Што се реализираше во општина Гази Баба во првите 100 дена од мандатот на Стефковски?

Следно

Принцот Чарлс повторно позитивен на коронавирусот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian