ВИДЕО: „Од тие умрените полицајци“: Штипјанец е хит на социјалните мрежи со предлог-решение за сообраќајните проблеми

1 min read

Несреќно формулирана изјава на еден штипјанец деновиве стана популарно на социјалните мрежи – граѓанинот, запрен на улица и запрашан од новинар околу реконструкцијата на штипските улици, рече дека пред семафорите треба да се стават „од тие умрените полицајци“.

Штипјанецот, секако, мислеше на „лежечки полицајци“. Видеото е снимено од Мнет.мк, а новинарот прави анкета во врска со активностите за проширување на крстосницата во штипската населба Сењак.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Василевска: ВМРО-ДПМНЕ има јасен и конзистентен став кој се однесува на подобрувањето на стандардот на живеењето на сите македонски граѓани и интересот на граѓаните е над сите други интереси

Следно

Директорот на Мастерсот во Монте Карло открива: Сите тенисери кои сакаат да настапат се вакцинирани освен Ѓоковиќ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian