ВИДЕО: Мајсторе што направи, Бразилец го има промашувањето на годината

1 min read

Бразилскиот фудбалер Нескау, го направи невозможното, од само два метри го префрли празниот гол.

Фудбалерот на Санто Андреа немаше никого околу себе, противничкиот голман веќе беше „матиран“,Нескау немаше ниту еден дефанзивец околу себе и топката „сервирана“ буквално на тацна успеа да ја префрли преку гол.

Погледнете го неверојатното промашување на Нескау…

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО | Ким Кардашијан позира за „Вог“: Време е да се усреќам себеси!

Следно

Каевски: „Бомбите“ на ВМРО-ДПМНЕ се обид за дефокусирање од неуспесите на нивните градоначалници

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian