Скопје ќе се забратимува со градови од Шпанија

1 min read

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска оствари средба со амбасадорот на Кралството Шпанија во Македонија,  Хозе Луис Лозано Гарсија.

Арсовска и Гарсија споделија мислења во однос на тековните и идните активности на Градот Скопје, но и можноста за заедничка соработка.

На задоволство на Градот Скопје, заедно со претставниците на амбасадата на Кралството Шпанија во Македонија ќе се отпочне иницијатива за збратимување на Скопје со градови во Шпанија со кои Град Скопје има заеднички интерес и може да остварува заедничка интензивна соработка, соопштија од Град Скопје. 

Амбасадорот Гарсија го истакна туристичкиот потенцијал кој го има градот Скопје и можноста за нови проекти со помош на Кралството Шпанија, со цел подигнување на туризмот во Скопје.

skopjeinfo.mk

Претходно

Четири месеци затвор за професорот што нападна ученик во струшко училиште

Следно

ВИДЕО: Албанка фатена на аеродромот во Истанбул, сакала да шверцува злато

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian