Принцот Чарлс е позитивен на коронавирусот

1 min read

Принцот од Велс е позитивен на ковид-19 и моментално е во самоизолација, известија од кралската резиденција Кларенс.

Како што соопштија оттаму, принцот Чарлс добил позитивен резултат од тестот утрово и затоа ја одложил планираната посета на Винчестер.

Ова е вторпат 73-годишниот престолонаследник да се зарази со коронавирус. Во март 2020 година, тој, исто така, беше позитивен на ковид-19.

Многу Британци се загрижени за здравјето на принцот, а на Твитер му посакуваат брзо закрепнување.

ФОТО | И идните кралеви се луѓе: Принцот Чарлс сам си го мести креветот и се капе исклучиво во млака вода

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Принцот Чарлс повторно позитивен на коронавирусот

Следно

Дехари со порака со СФМ: Не удирајте по спортистите и тренерите, немојте да ни ја убивате надежта дека успесите се остваруваат на терен

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian