Андреас Трајковски доби дозвола, ќе се натпреварува под македонско знаме

1 min read

Андреас Трајковски доби дозвола од Светската атлетска федерација  (ИААФ) да настапува за Македонија. Трајковски дел од својот живот го помина во Данска доби дозвола да настапува под знамето на Македонија со што нашата атлетика доби уште еден кандидат за настап на Олимписките игри.

„Андреас Трајковски денес доби дозвола од Светската атлетска федерација дека во иднина ќе може да ги брани боите на Македонската атлетска репрезентација. Честитки Андреас и ти посакуваме многу успех во македонскиот дрес“, соопшти АК Работнички, тимот на Трајковски.

Трајковски се натпреварува во скок во далечина и на 100 метри.

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Црниот дијамант „Енигма“ стар милијарди години вчера беше продаден за 3,8 милиони евра!

Следно

Охрид СОС: Општина Охрид повторно ќе легализира дивоградби на штета на Охридското езеро и светското наследство

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian