Земјотрес кај Дебар, го почувствуваа жителите на околните места

1 min read

Земјотрес со јачина од 3,1 степени според Рихтеровата скала вечерва е почувствуван во крајниот западен дел од Македонија, а епицентарот, според европската сеизмолошка мрежа ЕМСЦ е во соседна Албанија, недалеку од границата со нашата земја.

Земјотресот бил на длабочина од 40 километри.

Според објавите на социјалните мрежи, потресот, покрај во Дебар и околните мест, бил почувствуван и во Струга и Охрид.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Манчестер сити рутински против Брентфорд, важен бод за Лидс

Следно

ВИДЕО: Милан го декласираше Лацио за полуфинале во италијанскиот Куп

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian