Скопјанец нападнат кај обложувалница

1 min read

На 08.02.2022 во 11.30 часот во Полициската станица Центар, Н.М.(32) од Скопје пријавил дека околу 10.30 часот во и пред спортска обожувалница на подрачјето на Центар бил физички нападнат од едно лице, кое му одзело и оштетило електронски уред.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот. 
 

skopjeinfo.mk

Претходно

СДСМ на шферцерски начин сака да го помине Законот за академија за судии и јавни обвинители, Пешевска тврди дека ВМРО-ДПМНЕ се спротиставува на ваквите обиди

Следно

Од БиХ во Словенија минатата година заминале речиси 20.000 работници

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian