Силен земјотрес вечерва ја погоди северна Италија

1 min read

Земјотрес со јачина од 4,8 степени по Рихтер вечерва околу 20 часот ја потресе северна Италија.

Според ЕМСЦ, епицентарот бил на длабочина од 15 километри. Удри на 25 километри од Модена и 10 километри од Карпи Центар.

Засега нема податоци за штети, но голем број италијански граѓани даваат свои впечатоци.

– Забележливо треперење, многу добро се слуша на вториот кат. Мониторот и шишето со вода значително се поместија, напишал еден корисник на 7 километри од епицентарот.

– Тапа врева, а потоа и удар кој го помести креветот – јавуваат други.

kurir.mk

Претходно

Пронајдено момчето кое исчезна во Белград речиси во исто време со Матеј Периш

Следно

ФОТО | Загина Џош Њуман, познат американски авантурист и Јутјубер: Исчезнал снимајќи реклама

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian