СДСМ на шферцерски начин сака да го помине Законот за академија за судии и јавни обвинители, Пешевска тврди дека ВМРО-ДПМНЕ се спротиставува на ваквите обиди

1 min read

Во текот на целиот ден во тензичка атмосфера работиме во Собранието. СДСМ се обидува на шферцерски начин да го помине Законот за академија за судии и јавни обвинители со цел да продолжи партизацијата на правосудните органи, стои во Фејсбук статусот на Жаклина Пешевска.

Таа посочи дека таа и сите пратеници на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата остро ќе се спротивстават на ваквите обиди.

– Ќе седиме и дење и ноќе, нема да дозволиме ова да продолжи. Доста е! Ајде на избори па народот да каже што мисли, додава Пешевска во својата објава.

kurir.mk

Претходно

Промени во Обединетата македонска дијаспора, организацијата има ново раководство

Следно

Скопјанец нападнат кај обложувалница

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian