Николоски прашува дали Кастриот Реџепи бил чуван во премиерската вила

1 min read

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски, во емисијата Дебати на ТВ Шења вечерва индиректно го обвини поранешниот премиер Зоран Заев дека злоупотребил државни објекти во коишто наводно бил чуван пратеникот Кастриот Реџепи, кој во ноември не се појави на собраниската седница на која требаше да се гласа за доверба на Владата.

„Дали поранешниот премиер Зоран Заев злоупотребил државни објекти, во коишто го чувале Кастриот Реџепи и дали државни објекти, пред сѐ премиерската вила и премиерските простории, се злоупотребени за Кастриот Реџепи да биде чуван“, изјави Николоски, додавајќи дека „ако не е така, нека го демантираат“.

Николоски рече дека „откако ќе се смени власта, сѐ ќе излезе на виделина.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Суперлига: Бутел беше „тврд орев“ за Е. Пелистер

Следно

Николоски: Немеме дилема дека треба да има подобрување на состојбата во здравството, но Законот за клинички центар кој што е во Собрание е закон за легализација на нивните спорни дејствија

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian