Какво ќе биде времето до крајот на неделава?

1 min read

Во следните два дена ќе преовладува сончево и потопло време. Претпладне по одделни котлини ќе има услови за појава на магла или ниска облачност, особено во петок.

Во сабота ќе дува умерен до засилен северен ветер, температурата повторно ќе се намали за неколку степени, а облачноста ќе се зголеми, па во следните денови ќе преовладува променливо облачно време.

kurir.mk

Претходно

Балковски: Работни групи само ако има рокови и решение

Следно

Санирање на улиците и нова сообраќајна сигнализација на булеварите во Град Скопје

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian