Искористете го времето максимално до петок, викендов нè очекува пресврт

1 min read

Денеска времето е умерено до значително облачно. Попладне во западните делови, а до крајот на денот на секаде облачноста ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието умерен до засилен ветер од северозападен правец.

Следува период на променливо облачно време со сончеви периоди и пораст на дневните температури. Во четврток и петок по одделни котлини ќе има појава на утринска магла и таму температурата ќе се задржи пониска.

Во сабота попладне и во текот на ноќта ќе има слаби локални врнежи од дожд.

kurir.mk

Претходно

ВМРО-ДПМНЕ објави „бомба“ за ексградоначалникот на Бутел Смилевски, тој вели: „Меур од сапуница“

Следно

ВИДЕО: Потера по избегано лавче во Будва, за три месеци ќе јаде и луѓе

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian