Бил Гејтс со нова книга, „Како да се спречи следна пандемија“

1 min read

Соосновачот на Мајкрософт, Бил Гејтс напиша книга за тоа како да се спречи следна пандемија и верува дека коронавирусот би можела да биде последна пандемија.

Гејтс истакнува дека коронавирусот јасно ставил до знаење дека приоритет мора да биде отстранувањето на заканите кои би можеле да бидат предизвик за следна пандемија. Наведува дека ја следи пандемијата од самиот почеток и дека од стручните лица со кои соработувал научил многу.

Посочува дека преку книгата сака да сподели што научил од експертите со кои соработувал, а за да придонесе во спречување на појавата на нови пандемии.

kurir.mk

Претходно

Пахор официјално ги закажа парламентарните избори на 24 април

Следно

ФОТО+ВИДЕО | Култниот бенд „Меморија“ по пет години пауза ве кани на незаборавен концерт!

Latest from Blog

ВМРО-ДПМНЕ: Успехот во економијата на оваа криминална власт предводена од СДСМ и ДУИ е четвртото место за Македонија на ранг листа за мерење во Европа со 16% инфлација

Катастрофата во справувањето со економската криза на неспособната власт на СДСМ ја плаќаат граѓаните. За месец

MacedonianEnglishAlbanian