„АС“: Левандовски сака да ја заврши кариерата во Реал Мадрид

1 min read

Ѕвездата на Баерн, Роберт Левандовски има желба следното лето да се пресели на „Сантјаго Бернабеу“ и го облече „кралскиот“ дрес, пренесува шпанскиот „АС“.

Сега овој 33-годишен полски напаѓач е реална опција за првиот човек на Реал Мадрид Флорентино Перез, пишува изворот

Реал пред Левандовски ги сакаше Килијан Мбапе и Ерлинг Халанд. Шпанците посочуваат дека се очекува потписот на Французинот Мбапе од ПСЖ.

„АС“ тврди дека Левандовски е решен да ја заврши кариерата во Реал. Левандовски има договор со Баерн до летото 2023 година.

Сезонава за баварскиот гигант во Бундеслигата има 24 голови од 21 настап и моментно прв стрелец во тамошниот шампионат.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ФОТО+ВИДЕО | Култниот бенд „Меморија“ по пет години пауза ве кани на незаборавен концерт!

Следно

Деца кои следат онлајн настава добивале изостаноци во е-дневник

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian