ВИДЕО | Мари Ен Измајлов ја отпеа „Ајде слушај калеш бре Анѓо“ во Московската филхармонија: Реакциите не стивнуваат до ден денес

1 min read

Оперската пејачка Мари Ен Измајлов пред неколку години ја воодушеви јавноста со својата изведба на македонската песна „Ајде слушај калеш бре Анѓо“.

Имено, Австријката Мари Ен Измајлов запеа во салата на Московската филхармонија, под диригентската палка на маестро Сергеј Скрипка во придружба на хорот Јурлова.

Прекрасната Мари Ен студирала глума и музички театар во Лондон и оперско пеење во Москва. Во својата кариера има настапувано низ целиот свет, со повеќе од 1000 настапи и солистички концерти. Пее во различни жанрови на повеќе од 25 јазици.

Слушнете ја нејзината изведба:

 

 

 

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Ретроградни сили сакаат да го попречат процесот со Бугарија, вели Ковачевски

Следно

Пелистер игра топло-ладно во АБА2: Битолчани поразени од Рогашка

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian