Тамара Чуприна и фудбалерот Дарко Велковски станаа родители: Го открија и името на нивниот син!

1 min read

Македонскиот фудбалски репрезентативец Дарко Велковски и неговата сакана Тамара Чуприна станаа родители.

ФОТО | Тамара Чуприна блеска: Модерна трудница за пример

Парот неодамна започна заеднички живот и стапија во брак. Фудбалскиот репрезентативец кој игра за прволигашкиот клуб Риека, на 26 декември ја побара својата сакана Тамара, а набргу потоа стапија во брак.

тамара чуприна
Фото: Принтскрин/Инстаграм

Среќните вести и убави моменти од интимната прослава, новиот брачен пар ги сподели преку низа фотографии на „Инстаграм“ споделувајќи ја својата радост со блиските и следбениците.

тамара чуприна
Тамара / Фото: Принтскрин/Инстаграм

Вчера на својот инстаграм-профил Тамара објави дека таа и Дарко станале родители, а парот веќе го откри и името на нивниот прв син, Ведран.

Нека ви донесе многу ведрина, честитки!

www.slobodenpecat.mk

Претходно

Јанев: Случувањата во Украина се директна закана за безбедноста на Бугарија

Следно

Барди осуден на четири месеци поради возење со фалсификувана возачка дозвола, но нема да оди во затвор

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian