Советникот на Заев отворено открива: СДСМ не ја признава декларациајта бидејќи истата е поднесена од ВМРО-ДПМНЕ (ФОТО)

1 min read

Во склоп со темата која што е најактуелна во македонската политичка јавност односно Декларацијата на ВМРО-ДПМНЕ за Гоце Делчев, советниокот на поранешниот премиер Зоран Заев отворено преку Фејсбук статус откри што е всушност проблематиката со поднесената декларација.

Тој имено отворено на оваа социјална мрежа напиша дека не е спорна декларацијата, односно дека е спорно единствено што таа декларација ја има поднесено ВМРО-ДПМНЕ.

kurir.mk

Претходно

Грчките хакери го нападнаа сајтот на Народна банка: Ќе ја збришеме С. Македонија од интернет

Следно

ВИДЕО | Симона Живковска ги „замолчи“ сите: Јас сум горда Македонка!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian