Нашите 100 денари за Кристијан живот значат: Потребни сме тука, донирајте и споделувајте!

1 min read

Потребни сме му на Кристијан. Има само 16 години, но детството заедно со неговите родители му е поминато по болници и операции, барајќи го спасот, барајќи шанса за подобар живот. Го чека уште една операција, овојпат на главата.

За операцијата се потребни 40.000 евра, но благодарение на сите вас се успеа да се собере половина, при што недостасуваат уште 20.000 евра – 12300 повици за Кристијан да може да биде опериран.

Нашите 100 денари за Кристијан живот значат. Можеби не сте во можност да донирате, но сигурно може да споделите.

МОЖЕТЕ ДА ПОМОГНЕТЕ НА СЛЕДНИОВ НАЧИН

ТЕЛЕКОМ 143136

А1 143464

ДЕНАРСКА СМЕТКА НЛБ БАНКА:

КРИСТИЈАН АНДРЕЕВ

210-7000006478-05

ДЕВИЗНА СМЕТКА НА НЛБ БАНКА:

КРИСТИЈАН АНДРЕЕВ

IBAN CODE MK 07210501699259629

SWIFT TUTNMK22

Цел на дознака:Донација за Кристијан

ЛИНК ОД FUNDRAISER SMETKA

kurir.mk

Претходно

ВИДЕО | Проф. д-р Спасов: Школата за политики при Претседателскиот центар цели кон изградба на солидарно и инклузивно општество

Следно

Трамп на одење од Белата куќа ги понел писмата од Ким Џонг-ун

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian