Забрана за движење на камиони на неколку патни правци

1 min read

Од 18:35 часот  е воведена забрана за сообраќај за тешки товарни возила на патните правци крак Маврово – Дебар и Гостивар – Кичево преку планинскиот превој Стража.

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по влажни коловози. Слаб снег провејува на Попова Шапка, Маврово и Стража.

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и излез од државата.

www.slobodenpecat.mk

Претходно

ВИДЕО: Е. Пелистер го совлада Партизан во Белград

Следно

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ УТРЕ ПРЕД НОВА ОДЛУКА – ќе се менува важноста на ковид сертификатите!

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian