Уапсен скопјанец, извршил повеќе кривични дела

1 min read

На 06.02.2022 околу 20.00 часот на ул.„16 Македонска бригада“ во Скопје, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Р.Љ.(46) од Скопје.

При преглед во возилото „ланчиа“, со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, биле пронајдени предмети поврзани со кривични дела, а било утврдено дека регистарските таблички кои биле на возилото припаѓаат на друго возило во сопственост на лице од Скопје.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава,

skopjeinfo.mk

Претходно

ВИДЕО | Поповски: И во бугарското и во македонското општество имаме многу непознатици како ги перцепираме Гоце Делчев и другите револуционери

Следно

Жителите на Баикса не смеат да ги напуштат домовите, градот во карантин поради Ковид-19

Latest from Blog

Магла на Стража

Намалена видливост од 50 до 70 метри поради појава на магла има на планинскиот премин Стража,

MacedonianEnglishAlbanian