Тешка сообраќајна несреќа вечерва пред Влада

1 min read

Teшка сообраќајна незгода се случи вечерва кај раскрсницата во близина на Владата на Македонија. 

Три возила учествувале во тешката сообраќајна несреќа на крстосницата меѓу булеварите Илиндендска и Климент Охридски.

Според очевидците , едно од возилата било службено , а имало и повредени.  На самото место има возила на Итна медицинска помош .

Увидот е во тек , а од МВР се очекуваат повеќе информации во текот на вечерва.

skopjeinfo.mk

Претходно

КОМИСИЈАТА ЗА ЗАРАЗНИ БОЛЕСТИ УТРЕ ПРЕД НОВА ОДЛУКА – ќе се менува важноста на ковид сертификатите!

Следно

Разрешен претседателот на Собранието на Црна Гора, Алекса Бечиќ

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian