Пендаровски со убав гест: Ја однесе во училиште малата Ембла

1 min read

Децата со атипичен развој не само што треба да ги уживаат правата кои им следуваат, туку и да се чувствуваат еднакви и добредојдени во светот кој природно им припаѓа – училишните клупи и училишниот двор, се вели во Фејсбук статусот на претседателот Стево Пендаровски.

-Тоа е наша обврска, како држава, но и како поединци, а инклузијата е потребно да биде основниот принцип. Прекрасната енергија на Ембла имав чест да ја почувствувам денеска во нејзиниот дом и училиште во Гостивар, истакна Пендаровски.

kurir.mk

Претходно

Ковачевски допрва ќе формира работни групи за изборниот модел

Следно

ООУ „Лазо Ангеловски“ во Ново Лисиче доби нов директор, откако имаше многу поплаки за претходниот

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian