ЦРНИ БРОЈКИ: Над половина милион починати од коронавирус во Индија

1 min read

Во Индија во последните 24 часа како последица од коронавирус починале 895 лица, со што вкупниот број на починати достигна 502.874 лица, соопшти Министерството за здравство.

Во наведениот период потврдени се 83.876 новозаболени.

Од почеток на пандемијата во Индија заразени се 42,27 милиони лица.

kurir.mk

Претходно

„Градоначалниците од ДУИ и СДСМ камен на камен не ставија после локалните избори- ветувањата останаа мртво слово на хартија“

Следно

Четири најчести женски ревматски болки: Што ги предизвикува и како се лекуваат

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian