19 санкции за непрописно вградени фолии

1 min read

 

Во периодот од 31.01.2022 до 06.02.2022  Министерството за внатрешни работи спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на неисполнување на пропишаните услови во однос на затемнувањето на стаклата на возилата. При контролата санкционирани се 19 учесници во сообраќајот. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта. 

skopjeinfo.mk

Претходно

Милошоски: Казната за „негативно мислење“ е појасна кога ќе се види кој ја предложил

Следно

ВИДЕО | Почина Предраг Пеѓа Вранешевиќ, основачот на групата „Лабораторија звука“

Latest from Blog

MacedonianEnglishAlbanian